Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Azyl a migrácia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. júl 2024, pondelok
 

Ministerstvo vnútra na festivale Pohoda

12. 07. 2012

Pohoda-logo

Pracovníci Migračného úradu MV SR sa v prvom júlovom týždni  2012 v rámci šírenia osvety zúčastnili festivalu Pohoda. Spoločne s mimovládnou organizáciou Spoločnosť ľudí dobrej vôle si vytvorili zaujímavý stánok v sektore neziskoviek. Návštevníkov festivalu informovali o činnosti migračného úradu, o migračnej politike Slovenska, ako aj o problematike obchodovania s ľuďmi, ktorá veľmi úzko súvisí s migráciou.

Mnoho návštevníkov festivalo prichádzalo  s konkrétnymi otázkami, diskutovali, študenti sa informovali na možnosť absolvovať stáž na Migračnom úrade MV SR.

Zástupcovia Spoločnosti ľudí dobrej vôle informovali o sociálnej práci a právnom poradenstve, ktoré vykonávajú v zariadeniach migračného úradu. Klientmi Spoločnosti ľudí dobrej vôle sú zraniteľné skupiny žiadateľov o udelenie azylu, napríklad rodiny s deťmi alebo osamelí rodičia s deťmi a ženy. Účasť spoločnosti  na festivale bola financovaná z prostriedkov Európskeho fondu pre utečencov z programu Solidarita a riadenie migračných tokov.

Spoločný stánok migračného úradu a Spoločnosti ľudí dobrej vôle na festivale Pohoda