Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Azyl a migrácia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 17. október 2021, nedeľa
 

O náročných témach sa dá hovoriť aj inak než na vyučovacích hodinách

11. 10. 2017

Generácia XYZ BB

O tom, že vzdelávať študentov pre nich blízkym spôsobom prináša želané výsledky, už neexistujú žiadne pochybnosti. Interaktívne hudobné koncerty Generácia XYZ, na ktoré postupne pozýva Ministerstvo vnútra SR a odbor prevencie kriminality školy v rôznych slovenských mestách, sa venujú pálčivej problematike extrémizmu.

Hudobná skupina sprevádza deti ale aj dospelých náročnými témami prostredníctvom piesní, zábavy, ale aj ponaučeniami.

Ďalší zo série koncertov sa uskutoční 12. 10. 2017 v Dome Slovenského misijného hnutia v Banskej Bystrici o 9:00 hod. a 10:45 hod.

Koncert Generácie XYZ

Zúčastniť sa na koncertoch už mali možnosť študenti stredných škôl napríklad v Prešove, Trenčíne, Nitre, Žiline či Považskej Bystrici. Deti aj ich vyučujúci sa zhodli na názore, že motivačný koncert so zaujímavou grafikou je výborný spôsob ako sa rozprávať o našich dejinách. Interaktívne kvízy diváka vtiahnu do dávnej i nie tak dávnej minulosti, ku koreňom extrémizmu a na základe nich sa už ľahšie premostí na dnešok a dianie s ním spojené.

Vystúpenie a celý program sa nesie v príjemnej atmosfére, a to je dôkaz o tom, že dejepis sa nemusí vyučovať len na hodinách. Odkazy minulosti vieme súčasnej generácii posunúť aj inými spôsobmi.