Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Azyl a migrácia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. jún 2024, nedeľa
 

Rokoval riadiaci výbor pre migráciu a integráciu cudzincov na Slovensku

01. 07. 2021

utecenci-mlyn-ilustr
V stredu 30. júna 2021 sa v sídle migračného úradu uskutočnilo prvé zasadnutie Riadiaceho výboru pre migráciu a integráciu cudzincov v Slovenskej republike, na ktorom sa zúčastnili zástupcovia organizácii štátnej správy a Medzinárodnej organizácie pre migráciiu /IOM/
 
Stretnutie moderoval riaditeľ migračného úradu J. Orlovský, ktorý k spoločenskej atmosfére okolo migrácie v úvode stretnutia skonštatoval: „Diskusiu o migrácii definuje počtom zanedbateľná skupina cudzincov, ktorá predstavuje necelé percento z tých, ktorí sa na Slovensku zdržujú. Preto je dôležité, aby pôda riadiaceho výboru bola hlasom rozumu a miestom pre zdieľanie faktov."

Obsahom programu boli body týkajúce sa trendov v oblasti azylu a migrácie v roku 2021 vrátane dokumentov, ktoré sa týmto témam venujú v našich podmienkach /Migračná politika SR s výhľadom do roku 2025 a Štátny integračný program pre osoby s udelenou medzinárodnou ochranou/ a v zahraničí /Nový pakt o migrácii a azyle/. Zástupkyňa IOM informovala o aktivitách Európskej migračnej siete.