Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Azyl a migrácia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. júl 2024, pondelok
 

Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov materiálne podporil ministerstvo vnútra

28. 06. 2024

unhcr-logo

Vo štvrtok 27. júna 2024 obdržalo Ministerstvo vnútra SR od Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) na Slovensku prvé dodávky materiálnej pomoci v nadväznosti na darovaciu zmluvu, ktorá bola podpísaná dňa 6. mája 2024 medzi UNHCR Slovensko a Ministerstvom vnútra SR.

Odovzdanie materiálnej pomoci sa uskutočnilo v priestoroch skladu MV SR vo Vajnoroch za prítomnosti prvej štátnej tajomníčky ministerstva vnútra Lucie Kurilovskej, vedúcej Úradu UNHCR v Slovenskej republike pani Danijely Popović-Efendić a generálneho riaditeľa sekcie krízového riadenia MV SR Ervína Erdélyiho.

„Ďakujem našim dlhoročným partnerom UNHCR, že aj vďaka nim bude Slovenská republika schopná flexibilnejšie a efektívnejšie reagovať na nepredvídateľné situácie v rámci celej krajiny. Zároveň sa chcem poďakovať aj za našu dlhodobú spoluprácu s UNHCR,” uviedla štátna tajomníčka rezortu vnútra Lucia Kurilovská.

Odovzdanie materiálnej pomoci

 V kontexte podpísanej darovacej zmluvy ministerstvo vnútra v priebehu júna a júla obdrží od UNHCR materiálnu pomoc v celkovej hodnote takmer 970 000 USD.

„Vybavenie zahŕňa penové matrace, posteľné prikrývky, vankúše a posteľnú bielizeň, deky, spacáky, rozdeľovače a termosky, ktoré môže Slovensko využiť pri mimoriadnych situáciách v krajine,” doplnil generálny riaditeľ sekcie krízového riadenia MV SR Ervín Erdélyi.