Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Azyl a migrácia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. jún 2024, utorok
 

Zástupcovia Európskej migračnej siete rokovali v Bratislave

02. 12. 2015

Dňa 1. decembra 2015 sa v Bratislave konala národná konferencia Európskej migračnej siete (EMN) pod názvom Integračné programy pre osoby s medzinárodnou ochranou, ktorú organizovala Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ako koordinátor aktivít EMN na Slovensku v spolupráci s Migračným úradom MV SR.

Konferencie Európskej migračnej siete

Na podujatí vystúpili zástupcovia Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR), Európskej rady pre utečencov a exulantov  (ECRE), štátnej správy krajín Vyšehradskej skupiny a Rakúska a domáci experti danej oblasti. Na konferenciu nadviazal 2. decembra expertný okrúhly stôl pre vybraných zahraničných a domácich expertov.

Konferencie Európskej migračnej siete

Cieľom oboch stretnutí bola výmena osvedčenej praxe a získanie odporúčaní pre štátny Integračný program pre osoby s medzinárodnou ochranou v SR, ktorý pripravuje Migračný úrad v rámci rozpracovania Integračnej politiky SR Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky z roku 2014.

Konferencie Európskej migračnej siete

Na stretnutiach sa konštatovalo, že krajiny v súčasnosti čelia podobným výzvam a práve preto je nesmierne dôležitá diskusia a výmena skúseností.