Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Azyl a migrácia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. jún 2024, sobota
 

Zložky ministerstva vnútra sa zúčastnili na vojenskom cvičení Nový Horizont 2018

16. 07. 2018

horizont-cvicenie-azyl-jul2018-ilustr

V dňoch 10. až 12. júla 2018 sa v priestoroch posádkového cvičiska Biela Hora pri Michalovciach a na území obce Trnava pri Laborci uskutočnilo vojenské cvičenie Nový Horizont 2018. Vojenské cvičenie sa koná pravidelne od roku 2015.

 

 

Organizuje ho ministerstvo obrany v spolupráci s Hasičským a záchranným zborom, Úradom hraničnej a cudzineckej apolície, migračným úradom MV SR, Slovenským červeným krížom a ďalšími orgánmi štátnej správy a samosprávy.

Cvičenie Nový Horizont 2018

Cvičenie Nový Horizont je spoločná výcviková aktivita 270-tich účastníkov, ktorí si v praxi vyskúšajú spoluprácu a pripravenosť pri ochrane a obrane štátnych hraníc v čase vojny a vojnového stavu.

Cvičenie Nový Horizont 2018

Pripravenosť na zvládanie utečeneckých krízových situácií – od registrácie utečencov, cez ich zdravotnú prehliadku až po ubytovanie v čase núdze  - predviedol aj migračný úrad, jeho zástupcovia dokázali, že sú schopní veľmi profesionálne spolupracovať so všetkými súčinnými zložkami. 

Cvičenie Nový Horizont 2018

Cieľom cvičenia bolo preverenie spolupráce a súčinnosti pri ochrane obyvateľstva v priestore predpokladanej bojovej činnosti, ako aj odstraňovania jej následkov. 

Cvičenie Nový Horizont 2018