Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. október 2020, streda
 

Hasiči pomáhajú aj počas druhej vlny pandémie koronavírusu

16. 10. 2020

Od začiatku septembra 2020  odobrali príslušníci Hasičského a záchranného zboru celkovo 650 vzoriek na ochorenie COVID-19 a vykonali stovku výjazdov súvisiacich s pandémiou. Medzi pravidelné činnosti hasičov patria dezinfekcie priestorov hasičských staníc a prevozy vzoriek. V niekoľkých prípadoch stále vykonávajú každodennú údržbu stanov a kontajnerov nachádzajúcich sa pri veľkokapacitných odberových miestach.

 

Hasiči od začiatku vypuknutia pandémie zabezpečovali logistickú podporu, a vytvárali tak priaznivejšie podmienky pre ostatných nasadených príslušníkov zo všetkých záchranných zložiek a zdravotnícky personál.

Hasiči v čase pandémie

Od marca 2020 odobrali doteraz 26 400 vzoriek u osôb s podozrením na ochorenie COVID-19 a vykonali viac ako 5000 výjazdov súvisiacich s koronavírusom.

Hasiči v čase pandémie

Na začiatku prvej vlny pandémie zabezpečovali chod 12 štátnych karanténnych zariadení. Dezinfikovali priestory a zabezpečovali prevozy repatriantov. V karanténnom zariadení Gabčíkovo prevádzkovali podporné callcentrum pre repatriantov.

Hasiči v čase pandémie

Postavili stany a kontajnery na hraničných priechodoch, v areáloch nemocníc a regionálnych úradov verejného zdravotníctva.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy