Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 27. február 2020, štvrtok
 

Majstrovstvá sveta v hasičskom športe v ruskom Saratove

10. 09. 2019

V dňoch od 8. do 16. septembra 2019 sa v ruskom Saratove koná 15. ročník Majstrovstiev sveta v hasičskom športe mužov a 6. ročník Majstrovstiev sveta v hasičskom športe žien. Zároveň sa uskutoční aj 9. ročník Majstrovstiev sveta dorastencov a juniorov a 5. ročník Majstrovstiev sveta dorasteniek a junioriek.

Slovensko na tohtoročných majstrovstvách sveta v hasičskom športe reprezentuje celkom 38 športovcov (z toho 10 mužov, 10 žien, 9 dorastencov a 9 dorasteniek). Slovenskí reprezentanti sa pokúsia zabojovať o najcennejšie kovy a tituly majstrov a majsteriek sveta.

Športovci a športovkyne sa tak, ako každý rok, predstavia v štyroch základných disciplínach hasičského športu. Svoje sily si zmerajú v behu na 100 metrov s prekážkami, vo výstupe do 4. nadzemného podlažia cvičnej veže (v prípade žien ide o výstup do 2. nadzemného podlažia), v štafete na 4x100 metrov s prekážkami a v disciplíne požiarny útok. Požiarny útok sa nazýva aj kráľovskou disciplínou hasičského športu.

Športový program šampionátu začína zajtra disciplínou výstup do 4. nadzemného podlažia cvičnej veže (v prípade žien ide o výstup do 2. nadzemného podlažia), kde sa naši reprezentanti a reprezentantky predstavia vo všetkých súťažných kategóriách (muži, ženy, dorastenci, dorastenky).

 

Držíme palce našim športovcom !

 


Zdroj: HaZZ
Foto: Ilustračné, HaZZ

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy