Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. január 2021, sobota
 

Minister vnútra návštívil aj SŠPO MV SR v Žiline

22. 05. 2020

Minister vnútra v rámci svojho programu uskutočnil aj plánovanú návštevu Strednej školy požiarnej ochrany MV SR v Žiline. V areáli školy ho privítala riaditeľka Elena Vavrová, ktorá delegácii ministerstva predstavila prácu a vzdelávacie aktivity zariadenia a previedla ich špecializovanými učebňami, ubytovacími, výcvikovými a školiacimi priestormi, ktoré slúžia najmä na vzdelávanie a výcvik príslušníkov HaZZ a zamestnancov závodných hasičských útvarov. 


Príslušníci školy predviedli ukážku likvidácie požiaru horľavej kvapaliny a odstraňovanie následkov dopravnej nehody. Taktiež delegácii ukázali výcvik prieskumu a vyhľadávania osôb v zadymenom prostredí. 


SŠPO MV SR v Žiline plní funkciu strednej odbornej školy a rezortného vzdelávacieho zariadenia na úseku ochrany pred požiarmi. Škola organizuje základnú prípravu a špecializovanú odbornú prípravu príslušníkov HaZZ vrátane systému celoživotného vzdelávania. Tento rok oslávila SŠPO MV SR v Žiline 50. výročie svojho vzniku. V roku 2019 na Strednej škole požiarnej ochrany MV SR v Žiline absolvovalo vzdelávanie celkom 3 645 absolventov.

 

Zdroj: HaZZ
Foto: MV SR

01 - Minister vnútra návštívil aj SŠPO MV SR v Žiline
02 - Minister vnútra návštívil aj SŠPO MV SR v Žiline
03 - Minister vnútra návštívil aj SŠPO MV SR v Žiline
04 - Minister vnútra návštívil aj SŠPO MV SR v Žiline
05 - Minister vnútra návštívil aj SŠPO MV SR v Žiline
06 - Minister vnútra návštívil aj SŠPO MV SR v Žiline
   
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy