Hasiči a záchranári

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. október 2020, štvrtok
 

Zdokonaľovací výcvik leteckých záchranárov a leteckých navádzačov

25. 09. 2020

Zdokonaľovací výcvik leteckých záchranárov a leteckých navádzačov

Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici na základe schváleného ročného plánu výcvikov Modulu pozemného hasenia zorganizovalo začiatkom týždňa dvojdňový zdokonaľovací výcvik leteckých záchranárov a leteckých navádzačov. Odborná príprava bola zameraná na prácu s vrtuľníkom Leteckého útvaru MV SR.

Príslušníci zaradení do modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí vykonávali počas prvého dňa záchranársku časť a podvesovú časť práce s vrtuľníkom , kde zlaňovali z paluby vrtuľníka, vykonali evakuáciu pomocou palubného žeriavu, evakuáciu pomocou platformy AIRTep, prevoz materiálu v podvese pre výsadok a odvoz materiálu v podvese.

Počas druhého dňa pokračoval výcvik s evakuačnou platformou AIRTep, zlaňovanie z paluby vrtuľníka pre štyri výsadky. S pomocou vrtuľníka boli prevezené prepravné OTO-vaky s hasebnou látkou. Príslušníci po prevoze na miesto výsadku vykonávali hasebné práce z prepravných vakov. Po ukončení hasebných prác boli príslušníci pomocou GPS a kolesovej techniky nájdení v mieste výsadku a následne boli prepravení do miesta sústredenia. Výcvik bol po odlete vrtuľníka a zbalení vecných prostriedkov ukončený. Počas dvoch dní boli k dispozícii dva vrtuľníky MI:171 a Bell 429.

Na cvičení sa zúčastnilo 35 príslušníkov z Okresných riaditeľstiev Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici a Zvolena zo skupiny modulu pozemného hasenia STRED.    

Zdroj: HaZZ.

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
   
 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]

Prezident HaZZ

novy prezident
Prezidentom Hasičského a záchranného zboru je
od 1. júna 2020
plk. Ing. Pavol Mikulášek (PDF, 152 kB)

 

Fotogalérie