Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Azyl a migrácia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 3. jún 2023, sobota
 

Experti na migráciu diskutovali o poskytovaní medzinárodnej ochrany utečencom na Slovensku

24. 06. 2021

europska-migracna-siet-logo

Migračný úrad Ministerstva vnútra SR a Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ako členovia Národného kontaktného bodu Európskej migračnej siete (EMN) v Slovenskej republike v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku v stredu 23. júna 2021 usporiadali on-line diskusiu s odborníkmi z oblasti azylu a migrácie.

Zámerom troch panelových diskusií bolo predstaviť tému utečencov a poskytovania medzinárodnej ochrany v Slovenskej republike vecne a pravdivo na základe aktuálnych štatistických údajov.

Zuzana Vatráľová z kancelárie IOM na Slovensku, Roland Schilling z  UNHCR pre Strednú Európu a Radim Dvořák zo  Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku v úvode konferencie diskutovali o globálnych výzvach migrácie z pohľadu medzinárodných organizácií. Hovorilo sa aj o Novom pakte o migrácii a azyle.

Diskusia prebiehala v online priestore

Cestu žiadateľa o azyl azylovým konaním v Slovenskej republike priblížili experti z migračného úradu: Petra Achbergerová, Michaela Bohuš Sumilasová a Drahomír Marko.

Záverečný panel /Petra Blažejová, Kristína Gondová, Blanka Timurhan a Matej Giertl/ bol venovaný medzinárodnej spolupráci a aktivitám migračného úradu v zahraničí realizovaných najmä pod záštitou Európskeho podporného úradu pre azyl (EASO).


Diskusiu moderoval riaditeľ migračného úradu Ján Orlovský.

Celé podujatie nájdete na YouTube  Migration Office Slovakia.