Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. máj 2020, sobota
 

Dôchodkyňa sa takmer stala obeťou podvodu

29. 05. 2018

Zo  zločinu podvodu obvinila vyšetrovateľka Odboru kriminálnej polície z Nitry 54 ročného muža z obce Lužianky.  Obvinený mal v sobotu 12. mája   popoludní  osloviť v meste Nitra 72 ročnú ženu a predstaviť sa jej, ako bývalý kolega z práce.  Následne ju pozval na kávu,  kde jej sľúbil,  že jej pomôže so získaním  finančnej hotovosti prostredníctvom vybavenia úveru v banke. Poškodenej sa ponúkol, že ju odvezie domov a vylákal  od nej   zlaté šperky  za viac  ako 266,-€.  

Na druhý deň v nedeľu  ženu telefonicky kontaktoval a dohodol si s ňou stretnutie  na pondelok.  Pri tomto telefonáte si  72 ročná dôchodkyňa zrejme uvedomila, že sa stala obeťou podvodu a preto vec oznámila na polícii.  Nitrianski kriminalisti  začali vo veci okamžite konať a po preverení všetkých informácii bol 54 ročný Juraj na polícii ku skutku vypočutý. 

Nakoľko bol muž už v minulosti za  majetkovú trestnú činnosť  právoplatne viac krát odsúdený, vyšetrovateľka spracovala podnet na návrh na jeho väzobné trestné stíhanie. Zlaté šperky, ktoré od poškodenej vylákal boli zaistené.