Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2020, utorok
 

Dopravná nehoda v Leviciach

23. 11. 2017

K zrážke osobného motorového vozidla Škoda Felícia a chodkyňou došlo včera dopoludnia na Pereckej ulici. 61 ročný vodič  z Levíc sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla, dôsledkom čoho zrazil  80 ročnú chodkyňu prechádzajúcu cez priechod pre chodcov.  Dôchodkyňa utrpela zranenia s ktorými bola prevezená do nemocnice. Obaja účastníci  dopravnej nehody sa podrobili dychovej skúške na zistenie alkoholu s negatívnym výsledkom

K vyšetrovaniu dopravnej nehody bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy.  Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví.  Presná príčina, okolnosti ako aj miera zavinenia je predmetom vyšetrovania.

 

Od začiatku tohto mesiaca došlo v meste Levice už k štvrtej dopravnej nehode s chodkyňou na priechode pre chodcov.  6. novembra zrazil  dve školáčky vo veku 18 a 19 rokov    20 ročný vodič.

13. novembra   zrazil 53 ročnú chodkyňu  27 ročný vodič a na druhý deň  bolo zrazené 14 ročné dievča  29 ročnou vodičkou.  Stále platí, že chodci sú na ceste tí najzraniteľnejší.  Vyzývame týchto účastníkov cestnej premávky k maximálnej opatrnosti a obozretnosti na cestách. Každý účastník cestnej premávky je povinný správať sa disciplinovane a ohľaduplne. Chodci ktorí prechádzajú cez priechod pre chodcov, musia brať ohľad na vodičov prichádzajúcich vozidiel najmä tým, že neprechádzajú jednotlivo, ale v skupinách.  Chodec nesmie vstupovať na vozovku, a to ani pri použití priechodu pre chodcov, ak vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúcich vozidiel nemôže cez vozovku bezpečne prejsť.