Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. máj 2020, štvrtok
 

Dve dopravné nehody v okrese Nitra

13. 02. 2018

Včera 11. januára došlo v okrese Nitra,  krátko po sebe v ranných hodinách k dvom dopravným nehodám.  Prvá nehoda sa stala  desať minút pred pol ôsmou v obci Rišňovce. 29 ročný vodič jazdiaci na vozidle Renault Trafic  zrazil na priechode pre chodcov 12 ročného školáka Jožka. Chlapček utrpel ťažké zranenia s ktorými bol prevezený do nemocnice. Alkohol v dychu vodiča policajti nezistili.

Druhá  dopravná nehoda sa stala o pol ôsmej v obci Cabaj Čápor. 23 ročná vodička osobného motorového vozidla  VW Passat  zrazila na priechode pre chodcov dve maloleté chodkyne.  11 ročná  Lilianka  a 5 ročná  Natálka boli s ťažkými zraneniami prevezené do nemocnice.  Vodička sa podrobila dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom.

V obidvoch prípadoch sa vodiči pravdepodobne plne nevenovali vedeniu vozidla a nesledovali situáciu v cestnej premávke, dôsledkom čoho oneskorene zareagovali na chodcov prechádzajúcich po riadne vyznačenom priechode. Okolnosti, ako aj miera zavinenia  je predmetom ďalšieho vyšetrovania, ku ktorému bol pribraný aj znalec z odboru cestnej dopravy. Dopravné nehody vyšetrujeme ako prečin ublíženia na zdraví.