Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. december 2019, piatok
 

Chceli ho donútiť stiahnuť oznámenie

30. 10. 2019

40 ročný muž z obce Chminianske Jakubovany podal včera ( 28.10.2019 ) trestné oznámenie vo veci podozrenia zo spáchania zločinu marenia spravodlivosti.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove začal trestné stíhanie pre zločin marenie spravodlivosti spáchaného formou spolupáchateľstva. Skutku sa mali dopustiť  páchatelia tým, že dňa 22.10.2019  sa opakovane slovne vyhrážali ublížením na zdraví a zabitím oznamovateľovi. Toho chceli vyhrážkami donútiť stiahnuť oznámenie  vo veci trestného činu úžery ( muž je totiž v prípade v postavení poškodeného  ). Páchatelia sa mu vyhrážali, že ak tak neurobí, ublížia na zdraví jemu i jeho rodine. V dôsledku tohto vyhrážania oznamovateľ ako aj jeho rodina žijú v strachu a obávajú sa voľne pohybovať po osade.

V súvislosti s týmto konaním boli vyšetrovateľom zadržaní dvaja podozriví muži podozriví zo spáchania tohto skutku. Išlo o 21 ročného a 29 ročného muža ( obaja z tejto obce ). Muži boli umiestnení do cely policajného zaistenia,  kde boli s nimi  vykonávané potrebné  procesné úkony. Na základe dôkaznej situácie vyšetrovateľ obom podozrivým vzniesol obvinenie z uvedeného zločinu. Na oboch obvinených bol spracovaný podnet na podanie  návrhu na ich väzobné stíhanie. Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá.  Zákon pri tomto zločine stanovuje pre páchateľov trestnú sadzbu odňatia slobody na tri až osem rokov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali?

Dopravná polícia
20,50%

Kriminálna polícia a vyšetrovanie
19,25%

Poriadková polícia
9,73%

Pohotovostné útvary /kukláči/
12,62%

Kynológia a hipológia
7,85%

Ochrana ústavných činiteľov
12,71%

Hraničná a cudzinecká polícia
8,73%

Kriminalistické expertízy
8,60%
Hlasovalo: 46520