Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. november 2019, pondelok
 

Na cudzom a pod vplyvom

06. 11. 2019

57 ročný muž z Českej republiky sa dopustil trestného činu neoprávnené užívanie cudzieho motorového vozidla ako aj trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Z uvedených skutkov mu bolo vznesené obvinenie, ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest  odňatia slobody až na dva roky.

Čech menom Ľuboš,  v pondelok ( 04.11.2019 ) podvečer  ako vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Superb vo Svidníku – časť Sitník. Na tom by nebolo nič protizákonné, keby tak konal so súhlasu majiteľa auta. Čo sa nestalo. Ľuboš ďalej pri otáčaní s vozidlom narazil do oplotenia jedného z rodinných domov. Policajná hliadka na mieste vodiča podrobila okrem iného aj dychovej skúške a ďalší problém, jej výsledok bol negatívny .... dosiahol hodnotu  0,70 mg/l miligramov etanolu na liter vydychovaného vzduchu. Tento vodič bol na mieste zadržaný, bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.  

Jazda na vozidle bez súhlasu majiteľa auta, nabúranie do oplotenia a nakoniec zistený alkohol ... keď sa darí, tak sa darí !

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali?

Dopravná polícia
20,52%

Kriminálna polícia a vyšetrovanie
19,25%

Poriadková polícia
9,72%

Pohotovostné útvary /kukláči/
12,63%

Kynológia a hipológia
7,85%

Ochrana ústavných činiteľov
12,71%

Hraničná a cudzinecká polícia
8,72%

Kriminalistické expertízy
8,59%
Hlasovalo: 46399