Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. máj 2020, pondelok
 

Stačilo zasvietiť a bolo by nešťastie na svete

04. 11. 2019

V sobotu ( 03.11.2019 ) popoludní bola hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Prešov- Sever vyslaná  na preverenie oznámenia, že na Ul. Prostejovskej v Prešove uniká plyn.  Túto udalosť na políciu oznámil samotný správca bytového domu.

Po príchode na miesto bolo cítiť značný zápach plynu, plyn unikal z bytu na 4. poschodí.   Hliadka  už cestou  k bytu otvárala všetky okná,  aby došlo k zriedeniu plynu so vzduchom a tým k zníženiu možnej explózie. Pracovník plynární, ktorý už bol na mieste  zavrel hlavný prívod plynu a konštatoval, že v byte je tak veľa plynu,  že už  pri zapnutí svetla, môže dôjsť k explózii !  Členovia hliadky teda neváhali a  v zmysle zákona o Policajnom zbore, otvoril byt. Vstúpili doň a ihneď   otvorili všetky okná.  Bolo zistené, že  na plynovej varnej doske bol otvorený regulátor otvorenia plynu, no na varnej doske nebolo žiadne teleso, ktoré by odoberalo teplo. Vyrozumení boli všetci prítomní obyvatelia domu. 68 ročná majiteľka bytu v tom čase nebola doma. V čase tohto ohrozenia bolo v obytnom dome 25 osôb.  
Týmto nedbalým konaním  boli všetky prítomné osoby  vystavené nebezpečenstvu smrti, alebo ťažkej ujmy na zdraví, taktiež  mohlo dôjsť ku škode na majetku a to veľkého rozsahu (  prípadným výbuchom uniknutého zemného plynu ). Poverený príslušník v prípade  začal trestné stíhanie vo veci  prečinu všeobecného ohrozenia.  Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na jeden rok.

Nielen zamykať dvere na svojich príbytkoch, ale zatvárať aj  prívod plynu po dovarení, či dopečení !  Chrániť majetok si tieto základné činnosti určite vyžaduje ! Takýmto nedbalým konaním ohrozujete nielen seba, ale aj ďalších svojich spoluobčanov na živote, zdraví či majetku !

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OZNAM

Od zajtra 20.05.2020 budú  klientske centrá a kontaktné pracoviská MVSR v plnej prevádzke.

Verejnosť si môže vybaviť potrebné úkony vo všetkých klientskych centrách v štandardných úradných hodinách tj.:

Pondelok od 08:00 do 15:00 hod

Utorok od 08:00 do 15:00 hod

Streda od 08:00 do 17:00 hod

Štvrtok od 08:00 do 15:00 hod / nestránkový deň pre úsek zbraní a streliva

Piatok od 08:00 do 14:00 hod

 

Doteraz boli vybavovaní len klienti, ktorí boli na evidenčné úkony na úseku dopravných evidencií  objednaní on-line prostredníctvom elektronickej služby. V bežnom režime budú opäť vybavovaní aj tí klienti, ktorí nemajú on-line objednávku.

Všetky vydané elektronické osvedčenia o evidencii časť I  budú doručované na adresy určené občanmi, nebude možné si ich vyzdvihnúť na oddeleniach dokladov. 

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali?

Dopravná polícia
20,46%

Kriminálna polícia a vyšetrovanie
19,21%

Poriadková polícia
9,75%

Pohotovostné útvary /kukláči/
12,60%

Kynológia a hipológia
7,90%

Ochrana ústavných činiteľov
12,67%

Hraničná a cudzinecká polícia
8,76%

Kriminalistické expertízy
8,66%
Hlasovalo: 47376