Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. december 2017, Streda
 

Môže príslušník obecnej polície nosiť rovnošatu alebo iné výstrojné súčiastky aj v inom farebnom prevedení ako je modrá farba?

08. 02. 2012

Zákon o obecnej polícii v § 22 okrem iného ustanovuje aj farebné vyhotovenie rovnošaty. Z uvedeného ustanovenia vyplýva, že príslušník obecnej polície môže nosiť iba rovnošatu a iné výstrojné súčiastky, ktoré sú v bledomodrom alebo tmavomodrom farebnom vyhotovení (ďalej len "modrá"). Iné farebné vyhotovenie rovnošaty (okrem topánok a opasku, ktoré sú čiernej farby) zákon nepripúšťa. Podľa ods. 3 citovaného ustanovenia zákona o obecnej polícii príslušník obecnej polície môže používať ďalšie výstrojné súčiastky (pokiaľ tak určí obec všeobecne záväzným právnym nariadením obce) avšak iba v rovnakom farebnom vyhotovení – t. j. modrej farby.

 

Dôležité odkazy

[DoleziteOdkazy]

Dôležité oznamy

[DoleziteOznamy]

Prezident PZ

Prezident 
Policajného
zboru
gen. PaedDr. Tibor Gašpar
 >> viac informácií

 

Fotogalérie