Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2020, utorok
 

5. ročník Medzinárodnej súťaže špeciálnych jednotiek krajín „V4“

17. 06. 2011

Prezídium Policajného zboru v Bratislave tento rok zorganizovalo pre príslušníkov špeciálnych policajných jednotiek z krajín "V4" medzinárodnú súťaž, ktorá sa uskutočnila v dňoch 15. a 16. júna. Tento rok sa streľba ozývala z priestorov Vojenského výcvikového strediska Lešť.

V súťaži o titul najlepšieho špeciálneho tímu si na náročnej trati zmeralo sily dvanásť päťčlenných družstiev. Pre kolegov z Pohotovostných policajných útvarov jednotlivých krajských riaditeľstiev a tiež pre špeciálne jednotky niektorých susediacich štátov bolo pripravených viacero náročných rýchlostných, streleckých či vytrvalostných disciplín. Všetky družstvá súťažili v disciplínach, ktoré súvisia s výkonom ich služby. Išlo o streľbu, zlaňovanie, taktické aktivity na vode a museli zvládnuť aj viacero ďalších záťažových situácií. Na správnosť ich postupu pri plnení jednotlivých disciplín po celý čas dozerali viacerí experti policajného výcviku, ktorí ich počínanie počas súťaže na záver aj vyhodnotili.

Minuloročné víťazstvo aj tento rok obhájil tím Útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru v Bratislave. Víťazný pohár s titulom druhého miesta si s hrdosťou odnieslo družstvo našich českých kolegov. Bronzovú medailu získali policajti Pohotovostného Policajného útvaru z Košíc, ktorí mali za sebou v tesnej blízkosti tím súperov zostavený z pätice „kukláčov“ z Nitry. Obdiv však patrí všetkým súťažiacim tímom rovnako, pretože každý z nich vynaložil všetky svoje sily na to, aby svoj tím posunul čo najvyššie.

Aj keď si ostatní neodniesli domov ocenenia, odniesli si so sebou množstvo nových skúseností a nových priateľstiev z radov svojich kolegov, a to nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Úplne na záver sa riaditeľ odboru výcviku Prezídia Policajného zboru v Bratislave plk. Ing. Miloš Smejkal všetkým poďakoval za účasť na súťaži a taktiež tu odzneli slová na podnet k ďalšiemu, budúcoročnému, v poradí už šiestemu stretnutiu.

(JPG, 47 kB)                   (JPG, 59 kB)                   (JPG, 40 kB)

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby