Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. september 2020, streda
 

6. a 7. júna 2011 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance 7 cudzincov

08. 06. 2011

7. júna 2011 v čase o 14.19 hod. bol na kamerovom reťazci, ktorý monitoruje slovensko-ukrajinskú štátnu hranicu, zaznamenaný prípad nelegálneho prekročenia štátnej hranice. V čase o 14.36 hod. hliadka Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Veľké Slemence zadržala v katastrálnom území obce Ruská, okres Michalovce, cudzinca štátneho príslušníka Ukrajiny. Cieľom jeho cesty bolo Srbsko. Cudzinec je do ďalšieho rozhodnutia umiestnený na OHK PZ Veľké Slemence.

7. júna 2011 v čase o 13.40 hod. kontrolovala hliadka Mobilnej zásahovej jednotky Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance v katastrálnom území obce Tibava, okres Sobrance, osobné motorové vozidlo zn. AUDI, ktorého vodičom bol ukrajinský štátny príslušník s povolením na pobyt v SR. Vo vozidle sa nachádzali 3 štátni príslušníci Ruskej federácie – Čečenska bez cestovných dokladov. Preverovaním bolo zistené, že cudzinci vstúpili na územie SR neoprávnene mimo hraničný priechod v služobnom obvode Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ubľa. Do pripraveného motorového vozidla nasadli pri obci Brezovec, okres Snina. Vodič ukrajinskej národnosti bolo pre podozrenie zo spáchania zločinu prevádzačstva odovzdaný na základe vecnej príslušnosti vyšetrovateľovi. Cudzinci sú do ďalšieho rozhodnutia umiestnení na OHK PZ Ubľa.

 

6. jún 2011 v čase o 18.55 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru Podhoroď (OHK PZ) v blízkosti štátnej hranice s Ukrajinou v katastrálnom území obce Beňatina, okres Sobrance, 3 cudzincov, štátnych príslušníkov Afganistanu. Zdravotný stav zadržaných osôb bol dobrý, nevyžadoval lekárske ošetrenie. Cudzinci sú do ďalšieho rozhodnutia umiestnení na OHK PZ Podhoroď.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby