Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 3. august 2020, pondelok
 

Až šestnásť cudzincov zadržaných za tri dni

24. 09. 2012

V dňoch 21.-23. septembra 2012 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici

16 cudzincov.

Dňa 21. septembra 2012 v čase o 15.10 hod. bolo na kamerovom reťazci zaznamenané neoprávnené prekročenie štátnej hranice z Ukrajiny do SR neznámou osobou. V čase o 15.35 hod. kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Vyšné Nemecké v katastrálnom území obce Záhor, okres Sobrance, 1 štátneho príslušníka Gruzínska. Cudzinec prejavil úmysel požiadať o azyl na území SR z ekonomických a politických dôvodov. Z uvedeného dôvodu bol prevezený do Záchytného tábora v Humennom za účelom azylovej procedúry.

Dňa 22. septembra 2012 v čase o 15.05 hod. kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Podhoroď na autobusovej zastávke v obci Beňatina 1 štátneho príslušníka Moldavska. Pri kontrole cestovného dokladu Rumunska, ktorý predložil, bolo zistené, že ide o pozmenený cestovný doklad. Poverený príslušník vzniesol cudzincovi obvinenie pre spáchanie prečinu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky. Cieľom jeho cesty bolo Taliansko, kde žijú jeho príbuzní. Do ďalšieho rozhodnutia je cudzinec umiestnený na OHK PZ Podhoroď.

Dňa 22. Septembra 2012 v čase o 23.55 hod. kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Petrovce v obci Koromľa, okres Sobrance, 2 štátnych príslušníkov Moldavska. Do ďalšieho rozhodnutia sú osoby umiestnené na OHK PZ Petrovce.

Dňa 23. Septembra 2012 v čase o 14.30 hod. kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Zboj v katastrálnom území obce Nová Sedlica, okres Snina, 12 štátnych príslušníkov Somálska (4 ženy a 8 mužov) bez cestovných dokladov. Dvaja zo skupiny boli ošetrení pracovníkmi rýchlej zdravotníckej pomoci. Cudzinci prekročili štátnu hranicu neoprávnene mimo hraničný priechod a zdržiavali sa na území SR neoprávnene. Do ďalšieho rozhodnutia sú umiestnení na OHK PZ Zboj.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby