Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 27. september 2020, nedeľa
 

Brutálna vražda v Kolte

04. 03. 2009

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru obvinil 2 osoby z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy.
Po vzájomnej dohode sa obvinení v októbri minulého roku stretli v reštaurácii v obci Kolta aj s dvoma poškodenými – mladou ženou a mužom. Následne 1 z obvinených vylákal muža do rodinného domu, kde ho strelil do zadnej časti hlavy, na následky čoho muž na mieste zomrel.
Po tomto skutku vylákali do domu aj ženu, kde ju zavraždili ako potenciálnu svedkyňu predchádzajúcej vraždy. Tou istou zbraňou jej strelili raz do zadnej časti hlavy a raz do hrudníka. Zraneniam na mieste podľahla.
Obidve telá zabalili do spacích vakov, deky a do igelitov, zviazali ich špagátmi a popruhmi. Následne hodili ich telá do studne, ktorá sa nachádzala na pozemku. Potom si zadovážili čistiace prostriedky, ktorými vyčistili všetky viditeľné krvavé stopy.
Jeden obvinený je stíhaný vo väzbe, je podozrivý, že z účtu zavraždenej postupne prostredníctvom karty vybral väčšiu sumu peňazí. Pri domovej prehliadke bola u neho zaistená aj vražedná zbraň.
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby