Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. september 2020, utorok
 

Deň rodiny V Liptovskom Mikuláši aj so silným zastúpením polície a hasičov

27. 05. 2019

Historické centrum Liptovského Mikuláša patrilo v nedeľu 26. mája 2019 podujatiu s názvom Deň rodiny. Tradične silné zastúpenie mali aj zložky ministerstva vnútra SR, ktoré sa tešili veľkému záujmu verejnosti.

Podujatie otvoril štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič spolu s primátorom Jánom Blcháčom. „Hlavne deti si prišli na svoje. Ich rozžiarené tváre pri hasičských či policajných autách nám dali veľmi jasnú odpoveď na to, že prácu záchranných zložiek budeme i naďalej prezentovať aj na takýchto podujatiach. Ďakujem všetkým hasičom, policajtom i organizátorom za veľmi pekné podujatie, ktoré pripravil pre stovky ľudí v Liptovskom Mikuláši. Z ich ohlasov viem, že sa im veľmi páčilo," zhodnotil Rudolf Urbanovič.

Deň rodiny v Liptovskom Mikuláši

Zároveň vyzdvihol fakt, že podujatie malo aj preventívny charakter, nechýbali ani cenné rady od zástupcov Slovenského červeného kríža.

Deň rodiny v Liptovskom Mikuláši

Verejnosť videla množstvo policajnej a hasičskej techniky. Veľkému záujmu sa tešila práca policajného technika a ukážku zásahu Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline niektorí sledovali len so zatajeným dychom.

Deň rodiny v Liptovskom Mikuláši

Hasiči predviedli, ako vyzerá zásah pri dopravnej nehode, nechýbala ani ukážka hasenia horiaceho automobilu. Symbolickú bodku za akciou dala pena z ich hasičského auta, v ktorej sa deti dosýta vyšantili.

Deň rodiny v Liptovskom Mikuláši

 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby