Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 12. august 2020, streda
 

Do výkonu trestu bude vydaná ďalšia medzinárodne hľadaná osoba

31. 12. 2012

Policajným pátračom z Prezídia Policajného zboru sa darilo aj záverom roku. Vypátrali ďalšiu medzinárodne hľadanú osobu. 36 ročného Moldavca hľadaného českou políciou zadržali na Slovensku.

Na Andrej P. z Moldavska vydali české justičné orgány Európsky zatýkací rozkaz ešte v roku 2008. Stojí v ňom, že má byť dodaný do výkonu trestu v trvaní 5 rokov. Zatykač popisuje až dvanásť trestných skutkov. Ide najmä o krádeže vlámaním do bytov a motorových vozidiel.

Pátrači z Prezídia Policajného zboru získali informáciu o jeho možnom pohybe na Slovensku.  Mal sa dlhšiu dobu zdržiavať v Bratislave. Polícii  sa podarilo lokalizovať jeho pobyt, vďaka čomu mohlo pátranie po viac ako štyroch rokoch skončiť.

Andreja P. zadržali v týchto dňoch pátrači priamo na Majerníkovej ulici v Bratislave na dlhých Dieloch. Hľadaný to ani posledné sekundy slobody nevzdal a predložil rumunský doklad totožnosti. Ten bol vystavený dokonca na iné meno, preto jeho pravosť preveruje Úrad medzinárodnej policajnej spolupráce. V prípade zistenia, že počas pobytu na Slovensku používal falošné doklady, bude mu vznesené obvinenie za trestný čin falšovania a pozmeňovania úradnej listiny.

V súčasnosti sa Andrej P. nachádza vo väzbe a čaká na vydanie justičným orgánom Českej republiky, kde si odsedí súdom uložený trest.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby