Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

Dvaja cudzinci nevedeli preukázať svoju totožnosť

03. 08. 2012

Dňa 02.08.2012 v čase o 12.30 hod. boli hliadkou OHK PZ Ubľa na autobusovej zastávke za obcou Ubľa, v služobnom obvode OHK PZ Ubľa. okr. Snina kontrolovaní

1 cudzí štátny príslušník Ukrajiny a 1 cudzí štátny príslušník Gruzínska.

Menovaní nevedeli hodnoverným spôsobom preukázať svoju totožnosť, preto boli predvedení na Oddelenie hraničnej kontroly PZ Ubľa (OHK PZ Ubľa). Zdravotný stav cudzincov bol dobrý a nevyžiadal si lekárske ošetrenie.

Dňa 2.8.2012 v čase od 16.00 hod do 17.00 hod sa na hraničnom priechode Ubľa – Malyj Bereznyj uskutočnilo stretnutie pomocníkov hraničných splnomocnencov SR a Ukrajiny, kde Ukrajinská strana nepotvrdila miesto narušenia ŠH. Následne ďalšia hraničná schôdzka sa uskutoční dnes t. j. 3.8.2012 v dopoludňajších hodinách. Pri zápisničnom vypočutí za prítomnosti tlmočníka štátny občan Gruzínska prejavil záujem o udelenie azylu na území SR preto bol v skorých ranných hodinách dňa 3.8.2012 prevezený hliadkou OHK PZ Ubľa na Oddelenie azylu v Humennom. Občan Ukrajiny do ďalšieho rozhodnutia je umiestnený v miestnosti pre dočasne umiestnených cudzincov na OHK PZ Ubľa. Prípad realizuje OHK PZ Ubľa.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby