Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 8. júl 2020, streda
 

Dve osoby dodávali alkohol s falošnými kontrolnými známkami, polícia ich obvinila

29. 06. 2011

Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil dve osoby z trestného činu porušovanie predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru v štádiu pokusu, formou spolupáchateľstva. Muži sú obvinení za to, že dodávali alkohol s falošnými kontrolnými páskami do obchodného reťazca. Obvineným Sergejovi S. a Ľubomírovi S. hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Stíhaní sú na slobode.

Sergej S. (47) pôsobil v čase spáchania skutku ako štatutárny zástupca firmy z okresu Dunajská Streda. Ľubomír S. (40) ako splnomocnený zástupca tej istej firmy a štatutárny zástupca inej firmy z okresu Dunajská Streda. Dohodli sa, že nelegálne získajú prospech na spotrebnej dani z liehu na úkor štátneho rozpočtu. V roku 2004 podľa policajných informácií obstarali viac ako 173 tisíc kusov fliaš liehu rôzneho druhu a objemu. Následne zabezpečili ich dodanie do obchodného reťazca. Hodnota tohto tovaru bola viac ako 16 miliónov slovenských korún (534 tisíc eur) a vzniknutá škoda neodvedením dane z liehu by bola viac ako 10 miliónov slovenských korún (v prepočte viac ako 350 tisíc eur).

Všetkých 173 tisíc fliaš bolo zaistených colným úradom a prevzatých políciou. Podľa doteraz urobených znaleckých posudkov, bolo viac ako 4 tisíc fliaš v rozpore so zákonom o spotrebnej dani z liehu. Tie boli opatrené falzifikátmi kontrolných pások určených na označenie spotrebiteľských balení liehu. Znalecké skúmania naďalej pokračujú.

Prípadom sa zaoberal Úrad kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru Bratislava. Na základe získaní nových skutočností Úradom boja proti korupcii, prevzal vyšetrovanie tento špecializovaný útvar. Vyšetrovateľ obvinil dve osoby z trestného činu porušovanie predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru. Obidvom hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Stíhaní sú na slobode.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby