Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 27. september 2020, nedeľa
 

Hraničná polícia na východe zadržala troch nelegálnych migrantov z Moldavska

12. 05. 2011

11. mája 2011 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance troch cudzincov, štátnych príslušníkov Moldavska.

V čase o 10.15 hod. hliadka Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru Petrovce zadržala asi 100 m od štátnej hranice v katastri obce Koromľa, okres Sobrance, jedného štátneho príslušníka Moldavska. Muž mal v úmysle dostať sa za prácou do Talianska. V čase o 15.20 hod. bol v zmysle platnej readmisnej dohody odovzdaný orgánom Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny a bol mu udelený zákaz vstupu na územie SR do 10.5.2016.

V čase o 11.20 hod. zadržala hliadka Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru Ubľa na autobusovej zastávke v obci Dúbrava, okres Snina, dvoch štátnych príslušníkov Moldavska. Cudzinci opustili domovský štát z ekonomických dôvodov. Neznámemu mužovi, ktorý ich priviezol ku štátnej hranici, zaplatili po 300 Eur. Cudzinci boli v čase o 18.30 hod. v zmysle platnej readmisnej dohody vrátení na územie Ukrajiny s určením zákazu vstupu na územie SR na tri roky.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby