Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 27. september 2020, nedeľa
 

Inštitút kontrolovanej dodávky

03. 01. 2011

Inštitút kontrolovanej dodávky polícia pod dozorom prokuratúry využívala aj v minulosti. Za posledné štyri roky bol využitý minimálne päť krát.

V roku 2006 bol využitý pri dvoch prípadoch. Počas pašovania kokaínu z Francúzskej Guinei na Slovensko a počas pašovania cigariet do Maďarska. V obidvoch prípadoch išlo o kontrolovanie dodania balíku. V prípade pašovania drog sme mali oznámenie od Colného kriminálneho úradu. V prípade cigariet bolo Slovensko tranzitnou krajinou. 17.500 kartónov neokolkovaných cigariet bolo prepravovaných z Hamburgu cez Českú republiku a Slovenskú republiku do Maďarska.

V roku 2007 bola kontrolovaná dodávka na dožiadanie Europolu. Išlo o kamión z Turecka, ktorý prevážal drogy a prechádzal Slovenskom.

V roku 2009 nás Česká republika požiadala o kontrolu dodávky osobného motorového vozidla. V ňom bol prevážaný heroín z Turecka cez Slovensko do Čiech.

 

Vzhľadom na to, že inštitút kontrolovanej dodávky spadá pod stupeň utajovanej skutočnosti, nie je možné poskytnúť viac informácií.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby