Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 2. júl 2020, štvrtok
 

Mali prijímať úplatky od invalidných dôchodcov

27. 03. 2012

Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil posudkového lekára a referentku Sociálnej poisťovne z korupcie. Podľa policajných zistení mali prijímať úplatky v súvislosti s prehodnocovaním invalidných dôchodkov v prospech posudzovaných osôb.

Anton B. pôsobil v pobočke Sociálnej poisťovne v Humennom ako posudkový lekár pri prehodnocovaní invalidných dôchodkov. Nadežda Č. pôsobila v tejto pobočke ako referentka. Podľa zistení polície mali obaja vo viacerých prípadoch prijať úplatok za posudok v prospech posudzovanej osoby. Išlo o posúdenie dlhodobo nepriaznivého zdravotného stavu a poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť. Výška úplatku za posudok v prospech posudzovaného bola v jednotlivých prípadoch do 200 eur. Korupčného správania sa mal Anton B. dopustiť najmenej v štyroch prípadoch a Nadežda Č. minimálne dvakrát.

Polícia oboch zadržala a vyšetrovateľ Odboru boja proti korupcii Východ ich obvinil zo zločinu prijímania úplatku. Vyšetrovanie však pokračuje a nie je vylúčené, že bude obvinenie v budúcnosti rozšírené aj za ďalšie skutky. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Stíhaní sú na slobode.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby