Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

Medzinárodne hľadaný zločinec zadržaný na Slovensku

24. 04. 2009

Vo štvrtok (23.4.2009) predpoludním bol v Bratislave políciou zadržaný medzinárodne hľadaný, tridsaťsedem ročný občan Maďarska László V. Tohto nebezpečného zločinca zadržali špeciálne policajné jednotky v sídliskovej časti Ružinov tesne po tom, ako opustil fitnescentrum, kde bol cvičiť. Policajný zásah, ktorému predchádzala dôkladná príprava, prebehol bleskovo bez ohrozenia nezúčastnených osôb.

László V. bol jedným z najhľadanejších zločincov Maďarskej republiky. Od roku 2006 boli na neho vydané viaceré Európske zatýkacie rozkazy za 19 ozbrojených lúpežných prepadov. Bol jedným z členov nebezpečnej organizovanej skupiny, ktorá sa zaoberala najmä prepadmi záložní. Začiatkom roka 2006 sa tiež zúčastnil na prepade rodinného domu v Budapešti, kde dokonca zastrelili strážneho psa, obyvateľov spútali a donútili vydať im cennosti. Osudným sa mu stalo prepadnutie členov bezpečnostnej služby pri prevoze peňazí z obchodného domu v Budapešti v auguste 2006. Počas lúpeže došlo k prestrelke, kde ho jeden z členov bezpečnostnej služby dokonca postrelil do ramena. Od spáchania tohto neúspešného prepadu bol László V. na úteku, pričom bolo zrejmé, že sa môže ukrývať na území Slovenska, kde mu pravdepodobne pomáhali tunajšie zločinecké skupiny.

Vypátraniu pobytu hľadaného a profesionálnemu zásahu predchádzala dlhodobá veľmi úzka medzinárodná spolupráca špecializovaných pátracích policajných jednotiek tzv. „lovcov ľudí“ Maďarska a Slovenskej republiky.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby