Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 12. august 2020, streda
 

Na cestách opäť celoeurópska dopravno-bezpečnostná policajná akcia

11. 02. 2011

Medzinárodná stavovská organizácia TISPOL, združujúca služby dopravnej polície európskych krajín, organizuje v dňoch 14. až 20. februára tohto roka na európskych cestách spoločnú dopravno-bezpečnostnú akciu.

Aj na Slovenských cestách prebehne v týchto dňoch dopravno-bezpečnostná akcia, zameraná na kontrolu požívania alkoholu a iných návykových látok. Cieľom pravidelne sa opakujúcej akcie je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, a tak znížiť nehodovosť a úmrtnosť na cestách.

Slovenská dopravná polícia sa zameria na všetky priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Rovnako aj na vodičov, ktorí hrubým spôsobom porušujú dopravné predpisy a svojou jazdou ohrozujú iných účastníkov cestnej premávky. Kontrole sa nevyhnú ani vodiči nákladných vozidiel, policajti sa zamerajú na dodržiavanie ich povinností.

Od začiatku do konca januára eviduje polícia 1477 dopravných nehôd, pri ktorých zomrelo 23 osôb, ťažké zranenia utrpelo 65 osôb a ľahko sa zranilo 422 osôb.

Dopravno-bezpečnostná akcia sa od 14. februára do 20. februára tohto roka dotkne účastníkov cestnej premávky v každom kraji.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby