Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 12. august 2020, streda
 

Na čiernom trhu v Trnavskom kraji je zas menej pervitínu

05. 05. 2011

Polícia zaistila drogy v hodnote viac ako 22 tisíc eur

Polícii sa darí bojovať s drogovou trestnou činnosťou. Počas prvých troch mesiacov tohto roka sme odhalili o 250 drogových trestných činov viac ako v tom istom období minulého roka. Zatiaľ čo v prvom štvrťroku tohto roka evidujeme 731 prípadov, v minulom roku to bolo 481. V týchto dňoch Úrad boja proti organizovanej kriminalite zadržal a obvinil jedného z významných dílerov pervitínu v Trnavskom kraji. Počas policajnej akcie zaistili drogy v hodnote viac ako 22 tisíc eur. Vyšetrovateľ obvinil Vladimíra M. z Trnavy z drogovej trestnej činnosti. Hrozí mu trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. Stíhaný je vo vyšetrovacej väzbe.

(JPG, 1 MB)Polícia na základe operatívnych informácií zistila, že Vladimír M. pravdepodobne obchoduje s metamfetamínom v Trnave a okolí. Úrad boja proti organizovanej kriminalite v spolupráci s Okresným riaditeľstvom Policajného zboru v Trnave zrealizoval rýchlu protidrogovú akciu zameranú na preverenie a prípadné zdržanie tejto podozrivej osoby. Polícia Vladimíra M. zadržala priamo pri pokuse o predaj 52,5 gramov bielej kryštalickej látky. Expertízne skúmanie potvrdilo, že ide o metamfetamín (pervitín). Z tohto množstva by bolo možné vyrobiť 800 až 3.150 jednorazových dávok drogy. Hodnota na čiernom trhu predstavuje od 5.600 do 22.500 eur.

Policajti počas akcie vykonali aj jednu domovú prehliadku a zaistili 6 gramov marihuany, z ktorých by sa dalo vyrobiť do 60 jednorazových dávok v celkovej hodnote 100 eur, a doposiaľ neznáme tabletky, ktoré sú momentálne predmetom expertízneho skúmania.

Na základe dôkaznej situácie vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil 34-ročného Vladimíra M. z Trnavy z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Hrozí mu trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov, stíhaný je vo vyšetrovacej väzbe.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby