Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

NAKA zasahovala proti južnej vetve zločineckej skupiny

05. 05. 2016

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil 16 osôb, väčšinu zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny (15). Niektorých obvinil tiež vydierania (6), ale aj zo zločinu poškodzovania cudzej veci (5), krivého obvinenia (2) a krivého svedectva (1), v jednom prípade zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a v jednom z obzvlášť závažného zločinu podvodu. Trinásti z nich skončili vo väzbe.

Zločinecká skupina mala pokračovať v trestnej činnosti, ktorej sa venovala od deväťdesiatych rokov minulého storočia a to aj po smrti jej najvyššieho predstaviteľa, no pod novým vedením. Malo ísť o násilnú, majetkovú, aj ekonomickú trestnú činnosť. Vo viacerých prípadoch malo dochádzať k vypaľovaniu osôb a to nie len vydieraním ale aj doslovne. Ak niekto odmietol zaplatiť „výpalné“ zhorelo mu auto alebo dom. Obohatiť sa mali aj podvodným konaním. 

Počas policajnej akcie Národná kriminálna agentúra v spolupráci s inšpekciou ministerstva vnútra zadržala 15 osôb, keďže medzi nimi bol aj jeden bývalý a jeden súčasný policajt. Vykonali 12 domových prehliadok a 18 prehliadok iných priestorov. Zaistili 67 mobilov a SIM karty domácich aj zahraničných operátorov. V rukách polície skončili aj počítače, USB kľúče, rôzne listiny, ako zmluvy, zmenky a 136.500,- eur v hotovosti. 

V prípade dokázania viny hrozia šestnástim obvineným vysoké tresty. Trinásti z nich sú stíhaní väzobne.

 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby