Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. október 2020, štvrtok
 

Návšteva generálneho riaditeľa pre verejnú bezpečnosť Rakúskej republiky

10. 10. 2012

V pondelok, 8. októbra 2012 na pôde Prezídia Policajného zboru prijal prezident Policajného zboru gen. PaedDr. Tibor Gašpar svojho rakúskeho partnera - generálneho riaditeľa pre verejnú bezpečnosť dr. Herberta Anderla a členov jeho delegácie. Účelom stretnutia bolo vyhodnotenie doterajšej policajnej spolupráce a načrtnutie možných smerov jej ďalšieho rozvoja. Obe strany konštatovali, že ich vzájomné vzťahy a spolupráca sú vynikajúce na všetkých úrovniach a vo všetkých relevantných oblastiach. Šéfovia polícii sa vzájomne informovali o aktuálnych organizačných zmenách a hlavných úlohách svojich zborov. Bol podpísaný protokol o zintenzívnení výmeny informácií a spolupráce v boji proti nelegálnej migrácii a dohodnutá výmena skúseností pri predchádzaní a potláčaní počítačovej kriminality.

Ako výraz ocenenia prínosu pre rozvoj a prehlbovanie vzájomných vzťahov a spolupráce prezident Policajného zboru na záver stretnutia odovzdal dr. Herbertovi Anderlovi, generálnemu riaditeľovi pre verejnú bezpečnosť Ministerstva vnútra Rakúskej republiky

"Pamätnú medailu ministra vnútra Slovenskej republiky prvého stupňa" a genmjr. Nikolausovi Kochovi, dlhoročnému policajnému veliteľovi v spolkovej krajine Burgenland "Plaketu za zásluhy o rozvoj Policajného zboru", ktoré menovaným udelil minister vnútra SR Róbert Kaliňák.

 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby