Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 1. október 2020, štvrtok
 

Ocenení policajti

26. 01. 2010

Prezident Policajného zboru prijal dňa 15.1.2010 policajtov pôsobiacich v rámci medzinárodných misií, pri príležitosti ich ocenenia za svedomité a príkladné plnenie služobných úloh a za vzornú reprezentáciu Policajného zboru v zahraničí.
Prezident PZ udelil vyznamenanie Medaila za službu v Policajnom zbore II. stupňa plk. Mgr. Jurajovi Smolekovi, ktorý bol od roku 2006 vyslaný v policajnej misii EUPM v Bosne a Hercegovine v kľúčovej pozícii hlavného poradcu regionálneho úradu v Banja Luke a zároveň veliteľa slovenského kontingentu. V uvedenej misii pôsobila od roku 2007 aj mjr. Ing. Elena Benková vo funkcii zástupcu hlavného poradcu regionálneho úradu v Sarajeve, ktorá bola ocenená Čestným odznakom Policajného zboru.
V rámci hraničnej podpornej misie EUBAM na území Ukrajiny a Moldavska pôsobili od roku 2006 mjr. Ing. Mária Ježová, policajná expertka/odborná poradkyňa hraničnej služby v Kišineve a pplk. JUDr. Silvia Slobodová, hlavná koordinátorka pre výcvik, vzdelávanie a implementáciu štandardov hraničnej polície v Odese a zároveň veliteľka slovenského kontingentu. Prezident PZ obom menovaným udelil vyznamenanie Medaila za službu v Policajnom zbore III. stupňa.

   
EUBAM vyznamenaní: sprava - mjr. Ing. Mária Ježová, pplk. JUDr. Silvia Slobodová    

   
EUPM vyznamenaní: sprava – plk. Mgr. Juraj Smolek, mjr. Ing. Elena Benková

 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby