Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. august 2020, piatok
 

Pátranie slovenskej polície bez hraníc

27. 02. 2013

Slovenská polícia pomohla vypátrať Maďara hľadaného rakúskymi justičnými orgánmi. Získala informácie o jeho pobyte, vďaka ktorým môže byť vydaný do rúk spravodlivosti. Muž bol na úteku a ukrýval sa v Maďarsku.

Rakúska polícia pátrala po Istvánovi N. (55), ktorý mal trestnou činnosťou spreneveriť  70 tisíc eur. Trestnému stíhaniu sa vyhýbal, preto Úrad prokurátora v Eisenstadte na neho vydal európsky zatýkací rozkaz. Keďže mal István N. trvalý pobyt na Slovensku, rakúska polícia nás požiadala o spoluprácu.                                                                                    

Prípadom sa ihneď začali zaoberať pátrači kriminálnej polície prezídia Policajného zboru. Operatívnou činnosťou v teréne zistili, že sa hľadaný na Slovensku nezdržiava. V pátraní preto pokračovali a podarilo sa im získať informáciu o jeho pobyte v Maďarsku. Poznatok bez meškania poskytli maďarským kolegom a požiadali ich o spoluprácu.

Po výmene informácií prebehla v meste Bátony-Terenye policajná akcia. Príslušníci maďarského cieľového pátrania zadržali Ištvána N. v jednom z rodinných domov. Vďaka rýchlej a „bezhraničnej“ spolupráci policajných zložiek troch štátov môže byť hľadaný vydaný do Rakúska na trestné stíhanie.
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby