Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 12. august 2020, streda
 

Počas akcie Líška polícia zadržala kokain aj pervitín pre podnikateľov

29. 06. 2012

Vyšetrovateľ obvinil dvoch Bratislavčanov z drogovej trestnej činnosti. Tej sa mali dopustiť distribúciou a predajom drog. Polícia zorganizovala protidrogovú akciu, pri ktorej oboch podozrivých zadržala spolu s drogami v hodnote takmer 11 tisíc eur.

Podľa policajných zistení sa mal od začiatku tohto roku až doposiaľ Marcel M. (40) a Marián O. (28) obohacovať na distribúcii a predaji drog. Mali sa zameriavať najmä na konzumentov kokaínu a pervitínu v podnikateľskom prostredí. To, že táto nelegálna činnosť bola vykonávaná vo veľkom rozsahu dokazuje aj množstvo zaistených drog.

Za účelom zamedzenia pokračovania v drogovej trestnej činnosti a zadržania jej páchateľov, ako aj drog, zorganizovalo protidrogové oddelenie Úradu boja proti organizovanej kriminalite v spolupráci s Okresným riaditeľstvom Policajného zboru Bratislava II akciu Líška. Policajti išli naisto a vykonali viaceré domové prehliadky, prehliadky motorových vozidiel a iných priestorov. Našli 17 vrecúšok s naváženým kokaínom, určeným na priamy predaj, ako aj väčšie množstvo ešte nerozváženej drogy. Podarilo sa tak zaistiť kokaín v množstve najmenej 680 dávok v hodnote viac ako 10 tisíc eur. Ako aj dve zatavené striekačky s pervitínom v množstve približne 110 dávok v hodnote 770 eur. Zaistené boli aj ďalšie predmety, ktoré môžu súvisieť s trestnou činnosťou, ako ja finančná hotovosť viac ako 10 tisíc eur.

Obaja Bratislavčania čelia obvineniu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, za čo im v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Nie je vylúčené, že im bude obvinenie rozšírené aj za inú trestnú činnosť.

Sudca v tejto chvíli rozhoduje o tom, či budú stíhaní na slobode, alebo oboch vezme do vyšetrovacej väzby.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby