Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 8. júl 2020, streda
 

Počas akcie „Modrá 24“ polícia skontrolovala 757 osôb

16. 05. 2012

Počas dvadsaťštyrihodinovej akcie „Modrá 24“ policajti skontrolovali takmer 200 vlakov, viac ako 100 železničných staníc a takmer 100 železničných priecestí. V celej Európe prebehla začiatkom tohto týždňa (14.-15.5.2012) v obvode železničných dráh medzinárodná policajná akcia RAILPOLu. Na Slovensku sa akcie zúčastnilo viac ako 250 príslušníkov železničnej, dopravnej a poriadkovej polície. Jej cieľom bolo preventívne pôsobiť práve v obvode železničných dráh, v súvislosti so železničnou dopravou, ochranou života, zdravia a majetku.

Na železniciach, vo vlakoch a na staniciach najčastejšie dochádza k priestupkom proti majetku. Za dvadsaťštyri hodín polícia skontrolovala 757 osôb. Počas policajnej akcie odhalili viac ako 200 priestupkov a v Trenčianskom kraji aj dva trestné činy. Išlo o marenie výkonu úradného rozhodnutia a ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Polícia svoju činnosť sústredila najmä na predchádzanie krádeží v priestoroch železničných staníc, v ich okolí a vo vlakoch. Vo vlakoch sa polícia zameriavala na kontrolu podozrivých osôb vstupujúcich do vlaku, pohybujúcich sa bezdôvodne po vlakovej súprave a na kontrolu odložených batožín. Pátrala tiež po veciach pochádzajúcich z trestnej činnosti spáchanej v obvode železničných dráh. Za týmto účelom polícia v spolupráci s obvodnými úradmi životného prostredia skontrolovala viac ako 200 zberných surovín. Kontrola bola zameraná najmä na výkup farebných kovov odcudzených v obvode železničných dráh. Pri práci policajtom pomáhali aj služobné psy, ktoré hľadali najmä nedovolené omamné a psychotropné látky.

Za účelom zvyšovania bezpečnosti železničnej dopravy bude Policajný zbor podobné akcie realizovať aj v budúcnosti. A to aj v spolupráci s RAILPOLom, medzinárodnou organizáciou združujúcou ozbrojené bezpečnostné zbory pôsobiace v obvode železničných dráh (www.railpol.eu).

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby