Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 12. august 2020, streda
 

Pokus podvodu za 400 tisíc eur

02. 06. 2014

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil štyri osoby z trestného činu podvodu v štádiu pokusu. Obvinení sa pokúsili odpredať peniaze, ktoré prezentovali ako ulúpené peniaze v herni v Monaku. Za 500 tisíc „ulúpených" peňazí, si vypýtali 400 tisíc eur. Polícia však mala operatívne informácie, že ide o falošné peniaze.

Štyria obvinení cudzinci sa snažili vymeniť ich „ulúpené“ peniaze zástupcovi nemeckého bankára.  K obchodu prišlo v dohodnutý čas, na dohodnutom mieste, a to v hoteli v Bratislave, 28. mája 2014.

Polícia zorganizovala akciu, počas ktorej cudzincov zadržala priamo na mieste činu a nepravé peniaze zaistila, aby sa nedostali do obehu. Po predstieranom prevode sa však zistilo, že peniaze nie sú falzifikáty, ale fotokópie bankoviek. Takýmto spôsobom sa snažili dostať kupujúceho do omylu a predať mu kufrík bezcenného papiera za 400 tisíc eur. 

Počas akcie policajti zaistili: 996 ks fotokópií bankoviek nominálnej hodnoty 500,- EUR, hliníkový kufor a prenosné zariadenie na kontrolu bankoviek.

Vyšetrovateľ ich obvinil z trestného činu podvodu v štádiu pokusu a hrozí im trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. O väzbe zatiaľ nie je rozhodnuté.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby