Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

Poliak si chcel privyrobiť prevozom dvoch nelegálnych migrantiek

22. 12. 2011

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii oddelenie Stred obvinil 38-ročného Sylwestra K. z trestného činu prevádzačstva. V osobnom aute prevážal dve nelegálne migrantky vo veku 50 a 53 rokov. Hrozí mu trest odňatia slobody vo výške tri až osem rokov. Stíhaný je na slobode.

Hliadka Obvodného oddelenia v Trstenej zastavila v stredu (21.12.2011) krátko po polnoci vozidlo Ford Galaxy. Pri kontrole policajti zistili, že poľský vodič vezie dve ženy, ktoré sa na našom území zdržiavajú neoprávnene. Policajti preto kontaktovali kolegov cudzineckej polície v Banskej Bystrici.

Vyšetrovanie preukázalo, že občan Poľska vo svojom vozidle prepravoval dve nelegálne migrantky čečenskej národnosti. Vo Warszawe v utorok (20.12.2011) podvečer vyzdvihol dve štátne občianky Ruskej federácie. Za odmenu 500 eur ich mal cez naše územie prepraviť do Viedne. Policajná hliadka na Slovensku im však ich zámer prekazila. 38-ročný Sylwester K. čelí obvineniu z trestného činu prevádzačstva. Po dokázaní viny mu hrozí trest odňatia slobody vo výške tri až osem rokov. Stíhaný je na slobode. Dve nelegálne migrantky sú v súčasnosti na Útvare policajného zaistenia pre cudzincov v Medveďove. Nakoľko sú žiadateľkami o azyl v Poľsku, budú vrátené do Poľskej republiky.

Za jedenásť mesiacov tohto roka sa cudzinci na našom území dopustili celkom 1.009 trestných činov, pričom v rovnakom období v minulom roku sme riešili 1.000 prípadov. V tomto roku najviac páchali ekonomickú trestnú činnosť (366 prípadov), ale dopúšťali sa aj násilnej (80 prípadov), mravnostnej kriminality (11 prípadov) a krádeží vlámaním (40 prípadov). Pre porovnanie, v minulom roku za jedenásť mesiacov evidujeme 317 prípadov ekonomickej kriminality, 86 prípadov násilnej kriminality, 5 prípadov mravnostnej a 31 prípadov krádeží vlámaním.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby