Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. august 2020, piatok
 

Policajní potápači pomáhajú aj na suchu, nielen na a vo vode

06. 07. 2011

Potápači poriečneho oddelenia odboru poriadkovej polície Prezídia Policajného zboru vykonávali v sobotu (02.07.2011) motorovú hliadkovú službu. Pri prechádzaní popri Malom Dunaji pri letisku v okolí modrej lávky nad riekou, spozorovali vozidlo s rozbitým oknom sa strane vodiča. V poškodenej Škode Octavia s rakúskym evidenčným číslom sedeli dve osoby. Policajti ich vyzvali, aby predložili doklady totožnosti. Muž a žena tvrdili, že pri sebe doklady nemajú. Teda nedokázali hodnoverným spôsobom preukázať svoju totožnosť. Muž - vodič nebol schopný predložiť ani doklady od vozidla. Policajti zistili, že vodičom je 21-ročný Slovák a jeho spolujazdkyňa je Bratislavčanka a má 20 rokov. Čo je však zaujímavé, policajti vylustrovali, že po tomto vozidle bolo 29. júna tohto roka v Rakúsku vyhlásené pátranie.

Policajti vozidlo zaistili a osoby eskortovali na obvodné oddelenie v Bratislave - Vrakuni. O spoluprácu sme požiadali aj rakúsku stranu. V súčasnosti policajti preverujú všetky okolnosti, aby tento prípad objasnili.

 

Policajti poriečneho oddelenia trávia svoj pracovný čas v teréne a to nielen na vode, kde tiež rovnako ako policajti dopravnej, či poriadkovej a železničnej polície v svojej pôsobnosti chránia životy, zdravie a majetok občanov. Často krát prehľadávajú dno riek, aby našli veci pochádzajúce z trestnej činnosti. Na hladine kontrolujú člny a rybárov, aby nepytliačili a chránili prírodu. Každý policajt na tomto oddelení je aj potápačom a dokáže riadiť malé plavidlo. Potápači však vykonávajú aj hliadkovú službu na vozidlách v okolí vodných tokov. Aj takéto prípady dokazujú, že policajti pomáhajú nielen pri ochrane života a zdravia občanov, ale aj pri ochrane ich majetku.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby