Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 12. august 2020, streda
 

Policajní potápači vytiahli z vody zaujímavý úlovok

04. 02. 2011

Potápači poriečneho oddelenia odboru poriadkovej polície Prezídia Policajného zboru vykonali akciu zameranú na vyhľadanie veci dôležitej pre trestné konanie. V katastri obce Hamuliakovo našli na toku priesakového kanála 16 rakúskych tabuliek s evidenčnými číslami vozidiel.

Akciu policajti vykonali na základe podnetu od občana. Počas prechádzky uvidel na dne kanála veľké množstvo tabuliek s evidenčnými číslami. Kontaktoval políciu emailom.

Polícia pre pátranie pod vodou využíva policajných potápačov poriečnej polície Prezídia Policajného zboru. Na uvedené miesto prišli policajní potápači a v štvormetrovej chladnej vode preskúmali okolie priesakového kanála. Postupne z vody vytiahli 16 kusov rakúskych tabuliek s evidenčnými číslami, niekoľko kusov rozstrihaných tabuliek a plastovú napodobeninu pištole. Následným preverovaním sme zistili, že po 2 nájdených tabuľkách s evidenčnými číslami vozidiel bolo ešte v roku 2008 vyhlásené pátranie. Tabuľky boli pridelené motorovému vozidlu BMW, ktoré v tom čase odcudzili neznámi páchatelia. Vo vyšetrovaní tohto prípadu pokračujú policajti z obvodného oddelenia v Dunajskej Lužnej. Tabuľky podrobíme expertíze, budú zaradené do európskej evidencie pátrania po ukradnutých vozidlách a tabuľkách.

Podobnú akciu vykonali potápači poriečneho oddelenia odboru poriadkovej polície Prezídia Policajného zboru v katastri mesta Nové Mesto nad Váhom, na toku kanála rieky Váh aj v novembri minulého roka. Vtedy našli policajti niekoľko desiatok kusov rozstrihaných slovenských a českých evidenčných čísiel vozidiel a VIN čísiel vozidiel, ako aj 1 tabuľku s bratislavským evidenčným číslom. Tá patrila vozidlu, ktoré neznámi páchatelia odcudzili v Bratislave dva mesiace pred tým, ako ju potápači vytiahli z vody.

Vypátrané a „vylovené“ predmety pomôžu pri objasňovaní trestnej činnosti. Počas minulého roka občania nahlásili stratu a odcudzenie približne 10.000 tabuliek s evidenčným číslom. Z nich sme vypátrali 2.110. Polícia v minulom roku eviduje 3.354 krádeží slovenských a zahraničných vozidiel. 826 krádeží vozidiel polícia objasnila obvinením páchateľov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby