Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 12. august 2020, streda
 

Policajti odhalili ďalšie laboratóriá na pestovanie marihuany

18. 04. 2011

Policajti protidrogového oddelenia Úradu boja proti organizovanej kriminalite zadržali a obvinili dvoch mužov z drogovej trestnej činnosti. Podľa policajných informácií ide o jedných z dôležitých pestovateľov a distribútorov marihuany v okrese Brezno. Počas akcie s krycím názvom „INDOOR“ policajti odhalili dve kompletné laboratóriá na indoorové pestovanie tejto drogy, ako aj vypestované rastliny a sušinu väčšieho množstva. Obvineným, Jánovi F. a Jánovi Š., z Podbrezovej hrozí trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov. Momentálne sa nachádzajú v cele policajného zaistenia.

(JPG, 1 MB) (JPG, 1 MB) (JPG, 1 MB)Polícia operatívnou činnosťou zistila, že dvaja mladí muži v Podbrezovej profitujú z pestovania a predaja drogy, marihuana. Ján F. mal zabezpečiť kúpu nehnuteľností, v ktorých zariadil laboratóriá na pestovanie marihuany. Následne sa Ján Š. mal starať o ich pestovanie. V piatok (15. apríla 2011) policajti protidrogového oddelenia Úradu boja proti organizovanej kriminalite zasiahli. Prehliadkou osobného motorového vozidla v Rimavskej Sobote začali policajnú akciu na zadržanie týchto osôb podozrivých z drogovej trestnej činnosti. Policajná akcia pokračovala prehliadkami nehnuteľností v obciach Závadka nad Hronom a Konrádovce. Pri prehliadke osobného motorového vozidla Jána F. zaistili množstvo rastlinnej sušiny, pravdepodobne marihuany. Policajti počas domových prehliadok zaistili kompletné a čiastočné laboratórium slúžiace na pestovanie marihuany, približne 154 rastlín a ďalšie množstvo rastlinnej sušiny. Všetky rastliny budú podrobené expertíznemu skúmaniu, ktoré následne určí ich kvalitu a hodnotu drogy na čiernom trhu.

Vyšetrovateľ obvinil 26-ročného Jána F. a 24-ročného Jána Š. z Podbrezovej zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi formou spolupáchateľstva. Hrozí im trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov. Na podnet vyšetrovateľa podal prokurátor súdu návrh na vzatie obvinených do vyšetrovacej väzby. Momentálne sa nachádzajú v cele policajného zaistenia a čakajú na rozhodnutie súdu o ich vzatí do väzby.

(JPG, 2 MB)    (JPG, 1 MB)    (JPG, 1 MB)   

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby