Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 12. august 2020, streda
 

Policajti opäť potvrdili prvenstvo v medzinárodnej súťaži v karate

21. 09. 2011

Príslušníci Policajného zboru už dve desaťročia úspešne reprezentujú Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky a Policajný zbor Slovenskej republiky na medzinárodných a domácich súťažiach v karate. Minulý týždeň porazili talianskych policajných karatistov v turnaji Trofeo della maremma. V dňoch 8. až 12. septembra 2011 vyhrali medzinárodný turnaj v karate v talianskom meste Grossete.

Slovenské reprezentačné družstvo policajtov si zmeralo sily s „karabiniermi toskánska, talianskou Squadra karate Nationale AICS a talianskou Squadra Agenzia di Sicurezza“. Jednoznačne porazili svojich súperov a tretí raz zvíťazili na medzinárodnom turnaji Trofeo della maremma. Pod dlhodobé úspechy sa podpísal aj plk. Ing. Miloš Smejkal, ktorý vedie slovenské reprezentačné družstvo už niekoľko rokov.

Po súťaži sa všetci zúčastnili celodenného odborného seminára služobných činností. Slovenskí policajti konfrontovali svoje praktické skúsenosti s ostatnými kolegami. Umenie karate využívajú aj pri svojej každodennej práci pri služobných zákrokoch, aby mohli ešte efektívnejšie pomáhať a chrániť životy, zdravie a majetok občanov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby