Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. júl 2020, utorok
 

Policajti pomohli evakuovať ženu z rozbúreného Dunaja

04. 06. 2013

V súvislosti so zhoršujúcou sa povodňovou situáciou na Slovensku je už od včera viac policajtov v teréne. Aj v priebehu dnešného dňa, v okolí rozvodneného Dunaja, hliadkovali policajti.

Predpoludním dostali hlásenie, že je potrebné z výletnej lode, kotviacej v osobnom prístave v Bratislave, evakuovať cudzinku. Situácia bola o to horšia, že jej rodinu postihla tragická udalosť, preto sa okamžite potrebovala dostať domov. Keďže v tom čase už bol vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity, nebolo možné priraziť policajný čln k výletnej lodi. Záchrannú akciu ešte zhoršovala vysoká hladina vody, obrovská rýchlosť a sila prúdu. Bolo však potrebné okamžite konať. Policajti využili prítomnosť hasičského a záchranného zboru a aj za pomoci ich člnu sa podarilo 42-ročnú ženu úspešne a bez zranení evakuovať zo zadnej časti výletnej lode.  

Policajti naďalej vykonávajú zvýšený dohľad na hrádzach a v blízkosti vodných tokov. Apelujeme na občanov, aby sa zbytočne nezdržiavali v tesnej blízkosti rozbúrených vôd. Aby sa v zhone za atraktívnou fotografiou sami nedostali do nebezpečenstva. Vyzývame občanov, aby dodržiavali dopravné značenia, najmä aby nechodili na miesta, ktoré sú už pre hroziace nebezpečenstvo uzatvorené.

1 rozbúrený Dunaj v Bratislave
2 rozbúrený Dunaj v Bratislave
3 rozbúrený Dunaj v Bratislave
4 rozbúrený Dunaj v Bratislave
5 rozbúrený Dunaj v Bratislave
     
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby