Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. august 2020, sobota
 

Policajti poriečneho oddelenia chytili zlodejov priamo pri čine

23. 08. 2011

Policajti poriečneho oddelenia odboru poriadkovej polície Prezídia Policajného zboru v nedeľu (21.8.2011) počas hliadkovej služby na motorovom člne kontrolovali v bratislavskom prístave plavidlá. V tomto prístave je vyviazaných niekoľko nákladných a osobných lodí. Poriečni policajti na jednom plavidle spozorovali muža, ako vynáša po lávke z nákladnej lode nejaké predmety na breh. Keď muž zbadal policajtov, odhodil kovovú tyč a tašku. Policajti služobný motorový čln prirazili k mólu, vstúpili na loď a žiadali muža o vysvetlenie. V odhodenej taške objavili menič napätia a pracovné rukavice. Muž na žiadosť policajtov nereagoval. Zo strojovne plavidla bolo počuť buchot náradia. Hliadka nadobudla podozrenie, že dochádza k páchaniu trestného činu. Policajti na plavidle spozorovali rozbité okno na kajute a vylomené dvere do strojovne. V útrobách lode našli ďalšie tri osoby, dvoch mužov a jednu ženu. Všetci boli zamazaní od oleja a v pracovných rukaviciach s náradím rozoberali kovové časti plavidla. Policajti všetky štyri osoby zadržali pre podozrenie z trestného činu krádeže. 44-ročný Peter Z., 19-ročný Peter Z. (otec so synom), 34-ročná Martina Ž. a 38-ročný Erich F. chceli ukradnutý materiál z plavidla speňažiť v zberni surovín.

Prizvaný správca plavidiel odhadol spôsobenú škodu na približne 100 tisíc eur. Policajti predviedli podozrivé osoby na obvodné oddelenie. Vo vyšetrovaní tohto prípadu pokračujú policajti z obvodného oddelenia v Bratislave II. Vyšetrovateľ obvinil troch mužov z trestného činu krádeže formou spolupáchateľstva, Martina Ž. vypovedala ako svedkyňa. V súčasnosti sa muži nachádzajú v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ spracoval návrh na ich vzatie do väzby. Hrozí im trest odňatia slobody až na desať rokov.

 

Policajti poriečneho oddelenia trávia svoj pracovný čas v teréne a to nielen na vode, kde tiež rovnako ako policajti dopravnej, či poriadkovej a železničnej polície v svojej pôsobnosti chránia životy, zdravie a majetok občanov. Často krát prehľadávajú dno riek, aby našli veci pochádzajúce z trestnej činnosti. Na hladine kontrolujú člny a rybárov, aby nepytliačili a chránili prírodu. Každý policajt na tomto oddelení je aj potápačom a dokáže riadiť malé plavidlo. Potápači však vykonávajú aj hliadkovú službu na vozidlách v okolí vodných tokov. Aj takéto prípady dokazujú, že policajti pomáhajú nielen pri ochrane života a zdravia občanov, ale aj pri ochrane ich majetku.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby