Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 7. august 2020, piatok
 

Policajti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici zadržali šesť cudzincov

17. 06. 2011

16. júna 2011 v čase o 10.55 hod. hliadka Mobilnej zásahovej jednotky (MZJ) zadržala v pohostinstve v obci Porúbka, okres Sobrance, jedného štátneho príslušníka Moldavska. Po lustrovaní osoby v informačných systémoch bolo zistené, že cudzinec bol kontrolovaný hliadkou Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru Petrovce 17. apríla 2011, bol administratívne vyhostený s určením zákazu vstupu na územie SR na dobu 5 rokov. Cudzinec sa zdržiaval na území SR aj napriek tomu, že mal vstup zakázaný. Týmto konaním sa dopustil prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Prípad realizuje poverený príslušník skupiny eskort a dokumentovania Mobilnej zásahovej jednotky Riaditeľstva hraničnej polície. Cudzinec je do ďalšieho rozhodnutia umiestnený v miestnosti pre dočasne umiestnených cudzincov na OHK PZ Petrovce.

16. júna 2011 v čase o 22.35 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Podhoroď pri pohostinstve v obci Beňatina, okres Sobrance, jedného štátneho príslušníka Somálska.

16. júna 2011 v čase o 22.45 hod. zadržala ďalšia hliadka OHK PZ Podhoroď pri autobusovej zastávke v obci Podhoroď, okres Sobrance, štyroch štátnych príslušníkov Somálska. Lustrovaním osôb v informačných systémoch bolo zistené, že traja z piatich cudzincov sa zdržiavajú na území SR napriek tomu, že 3. mája 2011 boli administratívne vyhostení s určením zákazu vstupu na územie SR na dobu 5 rokov. Cudzinci sú do ďalšieho rozhodnutia umiestnení v miestnosti pre dočasne umiestnených cudzincov na OHK PZ Podhoroď.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby