Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. september 2020, nedeľa
 

Policajti sa nenechali podplatiť, opitého šoféra predviedli pred vyšetrovateľa

08. 12. 2010

Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil z trestného činu podplácania Martina K. z Topoľčian. 21-ročný muž jazdil v Bratislave pod vplyvom alkoholu, za čo mu hrozilo zadržanie vodičského preukazu. Dvom policajtom hliadky, ktorá ho zastavila ponúkol úplatok 500 eur, každému 250. Policajti opitému vodičovi nekompromisne zadržali vodičský preukaz a zároveň ho predviedli pred vyšetrovateľa pre korupciu. Za trestný čin podplácania mu hrozí väzenie až päť rokov.

Včera ráno (po oslave sv. Mikuláša) Martin K. šoféroval auto v bratislavskej Petržalke. Na znamenie policajnej hliadky auto zastavil, vystúpil z neho a dal sa na útek. Nereagoval ani na výzvu policajtov, aby neutekal a neskrýval sa. Policajti vodiča dobehli, vypýtali si od neho všetky doklady. Mladý muž javil známky požitia alkoholu. Skúškou na meranie alkoholu v dychu bolo zistené, že šoféroval opitý s 1,44 promile. Policajti ho poučili, že sa dopustil priestupku, a tak mu zadržia vodičský preukaz. Opitý vodič im však ponúkol peniaze: „radšej Vám dám každému po 250 eur, aby ste mali na prilepšenie k výplate a aby ste mali pekné Vianoce.“ Policajti ho upozornili, že sa dopúšťa trestného činu podplácania verejného činiteľa. To ho však neodradilo a sľúbil im, že to nikomu nepovie a ubezpečil ich, že si ich nenahráva ani na telefón. Policajti Martina K. zadržali a predviedli pred vyšetrovateľa Úradu boja proti korupcii.

Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii Martina K. obvinil z trestného činu podplácania. Hrozí mu trest odňatia slobody na dva až päť rokov. Stíhaný je na slobode. Polícia mu tiež zadržala vodičský preukaz a bude mu uložená pokuta za jazdu pod vplyvom alkoholu.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby