Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. júl 2020, streda
 

Policajti si dnes posvietia na železničné priecestia a ich okolie

14. 06. 2013

S cieľom pozitívne ovplyvniť dodržiavanie predpisov o bezpečnosti a plynulosti cestnej a železničnej dopravy a za účelom zlepšenia bezpečnostnej situácie na železničných priecestiach a v ich bezprostrednej blízkosti budú dnes, 14.6.2013, vykonané bezpečnostné opatrenia. Na poriadok a dodržiavanie predpisov budú počas dňa dohliadať spoločné hliadky železničnej a dopravnej polície. 

Policajný zbor v poslednom období eviduje zvýšený počet zrazených a usmrtených osôb na železničných priecestiach a v obvode železničných dráh. Za päť mesiacov tohto roka eviduje polícia 55 dopravných nehôd na železničných priecestiach, 33 nehôd bolo v obci. O život pri nich prišli dve osoby, taktiež dve sa zranili ťažko a 12 osôb ľahko. Alkohol sme zaznamenali v jedenástich prípadoch. 

Železnice Slovenskej republiky evidujú na Slovensku k začiatku máju 2.155 železničných priecestí, 1.083 je zabezpečených a 1.072 priecestí je nezabezpečených. V rámci železničných priecestí je evidovaných aj 64 priechodov pre chodcov, z toho je 43 nezabezpečených a 21 zabezpečených priecestným zabezpečovacím zariadením. Aby sa zvýšila bezpečnosť a znížila dopravná nehodovosť na priecestiach, označili každé železničné priecestie „jedinečným identifikačným číslom“ (JIČ).  Cieľom je v maximálnej miere obmedziť nehody so smrteľnými následkami. V prípade vzniku nehody na železničnom priecestí umožňuje identifikáciu a ďalšie špecifikácie tohto priecestia. Tieto údaje sú aktualizované v databáze každého operačného strediska na krajských riaditeľstvách Policajného zboru. V prípade telefonického oznámenia o nehode na číslo 158 je na základe tohto identifikačného čísla možné miesto nehody veľmi rýchlo určiť. V závislosti od udalosti, ktorá sa na priecestí stala, tak môžu príslušné útvary polície a záchranné zložky prijať potrebné opatrenia. 

Simulovanú zrážku vlaku s chodcom nájdete na stránke ŽSR:

http://www.zsr.sk/slovensky/priecestia/simulovana-zrazka-vlaku-a-figuriny-cloveka.html?page_id=2467

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby