Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2020, utorok
 

Policajti v týchto dňoch objasnili dve vraždy z roku 1998

19. 08. 2011

Viceprezident Policajného zboru plk. JUDr. Ľubomír Ábel a zástupca riaditeľa Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru pplk. JUDr. Rudolf Cádra 19.  augusta 2011 na tlačovej konferencii prezentovali informácie k objasneniu dvoch vrážd z roku 1998.

V prvom prípade ide o vraždu Ladislava C. z Trenčína. Muž bol nezvestný od roku 1998. Jeho nezvestnosť na polícii nahlásila 2. júla 1998 jeho družka Eva P., s ktorou žil v rodinnom dome v Trenčíne v spoločnej domácnosti. V týchto dňoch vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite na základe dôkazov z vraždy Ladislava C. obvinil 44-ročnú Evu P. z Bratislavy. Podľa policajných zistení Eva P. 28. júna 1998 v úmysle získať majetkový prospech, z bezprostrednej blízkosti jeden krát strelila Ladislava C. revolverom do oblasti záhlavovej kosti. Eva P. následne oslovila Petra Č. z Bratislavy (v tom čase jedného z čelných predstaviteľov zločineckej skupiny „Sýkorovci“) s požiadavkou o odstránenie tela poškodeného. On mal touto vecou poveriť Jozefa K. (v tom čase so svojou kriminálnou skupinou „Ošovcov“ pôsobil v Dubnici nad Váhom). Jozef K. spoločne so svojimi členmi telo poškodeného naložili do vozidla a odviezli do katastra obce Malé Nosice v púchovskom okrese. Tam ho uložili do vopred vykopaného ilegálneho hrobu. Tu telo (ostatky tela) Ladislava C. polícia našla 24. septembra minulého roka.

Evu P. vyšetrovateľ vypočul a po výsluchu spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvinenej do väzby. Sudca Okresného súdu v Trenčíne 12. augusta 2011 rozhodol o vzatí obvinenej do väzby. V prípade dokázania viny jej hrozí trest odňatia slobody na 12 až 15 rokov alebo výnimočný trest (podľa Trestného zákona účinného v čase spáchania skutku).

 

V druhom prípade ide o takzvanú mafiánsku vraždu z roku 1998 v boji o vplyv zločineckých organizovaných skupín na Považí. Členovia tejto organizovanej skupiny „Ošovcov“ pomáhali obvinenej Eve P. zbaviť sa tela zastreleného Ladislava C. Vyšetrovateľ dnes obvinil z trestného činu vraždy aj osoby, ktoré patria do organizovanej skupiny na Považí.

Podľa policajných zistení 37-roční Milan T. a Radovan R. v nočných hodinách zo 14. marca 1998 na 15. marca 1998 na motorovom vozidle Škoda Felícia, modrej farby, sledovali pohyb poškodeného Milana Z. v Novej Dubnici s cieľom zabiť ho na žiadosť Jozefa K. Pred vchodom do bytového domu Milan T. z bezprostrednej blízkosti strelil poškodenému Milanovi Z. do hlavy krátkou strelnou zbraňou nezisteného typu, kalibru 9 mm. Radovan R. sa v čase streľby nachádzal v odstavenom motorovom vozidle. O vykonaní vraždy Milan T. informoval Jozefa K. Obvineným hrozí trest odňatia slobody 12 až 15 rokov alebo výnimočný trest (podľa Trestného zákona účinného v čase spáchania skutku). Milan T. je v súčasnosti vo výkone trestu za inú tresnú činnosť. Radovan R. je stíhaný na slobode.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby